Stránky věnované skutečným a airsoftovým Delta Force --- Pouze pro osobní potřebu admina, žádná prezentace...

Airsoft-Hra která zachvátila spoustu lidí ať mladých, tak i starších, pro někoho je to jen hra, ale pro jiné je to i životní STYL.

Nůž SOG SEAL 2000

Na začátek této recenze bych se chtěl zmínit o firmě SOG. Tato americká firma se zabývá vývojem a výrobou nožů již přes 20 let. SOG podrobuje své nože těm nejpřísnějším testům a to bylo i v případě nože, který nese označení SOG SEAL 2000...


Jedním z testů bylo například vystřílení celého zásobníku z pistole proti ostří tohoto nože. Na ostří nože zůstala jen malá vrstva olova, ale ostří zůstalo nepoškozeno.Po vykonání nejrozsáhlejších testů a vyhodnocovacích programů, které kdy byly podniknuty, a které zkoušely nože od mnoha amerických výrobců nožů, SOG SEAL triumfoval. NAVY SEAL jsou jednou z nejspecializovanějších vojenských jednotek na světě. SEALs musí podstoupit jeden z nejtvrdších tréningových programů navržených k výchově dokonalých bojovníků.Nůž se musel podrobit následujícím testům:

- ostrost
- výdrž ostří
- odolnost proti plameni z benzinu a acetylenu
- sekání
- tlučení kladivem
- páčení
- test průraznosti
- řezání šesti různých lan a provazů
- vyhodnocení zvuku a odrazivosti
- intenzivní soutěž v poli

Na konec byl nůž ponořen na 2 týdny do slané vody a jako ve výše uvedených testech, uspěl na výbornou.SOG SEAL 2000 má 17,78 cm dlouhou čepel ve tvaru BOWIE z nerez ocele AUS 6 (dříve se nůž vyráběl z ocele 440A), která je vyráběna v Japonsku (SEKI) . Čepel je práškově pokryta speciální vrstvou, která ji chrání proti korozi. Tato ochrana čepele je zvláště nutná u jednotek, které operují na moři a v tropických oblastech. Čepel má dvě ostří, jedno klasické, které přechází v poslední třetině v zuby. Čepel dále pokračuje v trn, který je obklopen rukojetí, která je vyrobena ze ZYTELU. ZYTEL je speciální pryskyřice vyvinutá firmou DuPont. Tato zytelová rukojeť se vyznačuje velkou pevností (obsahuje skelná vlákna). Rukojeť je po stranách zdrsněna rybinou a na konci je otvor vhodný pro provlečení šňůry. Nůž se velmi dobře ovládá jak v rukavicích tak bez nich.Taktická pochva pro tento nůž je z plastu KYDEX, který je naprosto imunní vůči plísním a jiným nežádoucím vlivům okolního prostředí. Samozřejmostí je možnost pochvy upnout k opasku nebo k výstroji různým způsobem. Novinkou je nově zaváděná pochva s označením GROOVE, která se od té klasické liší v tom, že na kraji této pochvy je výřez pro ostří, které slouží například k přeříznutí lana, bez nutnosti vytahovat nůž z pochvy. Při různých cvičeních se totiž stávalo, že si vojáci při manipulaci s noži propíchli své gumové čluny.


Kydexová pochva GROOVE

Závěrem bych chtěl říct, že tento nůž používám déle jak rok a nemám k němu žádnou výhradu a mohu ho vřele doporučit každému kdo hledá kvalitní vojenský nůž.

Technická data:

- Délka čepele 17,78 cm
- Celková délka 31,15 cm
- Váha 352,8 g
- Střenka ZYTEL
- Pochva KYDEX
- Ocel AUS 6 (56-57HRc)
- Cena 4500 Kč

 
Velký díky a taky velká omluva patří Deltě Trutnov a obchodu Airsoftguns.cz,hlavně za jejich články o deltě a zbraních, takže díky moc..