Stránky věnované skutečným a airsoftovým Delta Force --- Pouze pro osobní potřebu admina, žádná prezentace...

Airsoft-Hra která zachvátila spoustu lidí ať mladých, tak i starších, pro někoho je to jen hra, ale pro jiné je to i životní STYL.

Blog

Historie Delta Force

Plukovník americké armády Charlie A. Beckwith sloužil v letech 1962 až 1963 u Britské SAS.Po návratu k US Army usiloval o vytvoření jednotky se stejnou organizační strukturou, ideali a náplní jako SAS. Po četných pokusech v průběhu mnoha let nakonec uspěl, zvláště po teroristických útocích v 70. letech a nová složka nazvaná: 1.operační oddělení speciálních sil-Delta (krátce jen Delta) - byla zřízena 19.listopadu 1977. Tato jednotka nesmí být zaměňována s Projektem Delta (Oddíl B-52), který v polovině šedesátých let realizovala zvláštní vojska ve Vietnamu, jemž Beckwith po nějaký čas velel.Ten byl však zásadně odlišný v organizaci i koncepci.Prvotním úkolem Delty měl být boj proti teroristickým útokům na území Spojených států, v té době velice aktuální problém vzhledem k výskytu podobných incidentů, jako byl případ rukojmích na mnichovské olympiádě ( 5. září 1972). Poté co však agenti FBI spatřili bojovou ukázku Delty, se FBI rozhodla pro vlastní protiteroristickou jednotku s policejní koncepcí pro boj na území Spojených států. Toto dobře komentoval agent FBI Buck Revell:"Chlapci z Delty by dokázali docela dobře osvobozovat jakákoli rukojmí, ale všude kolem by se válely mrtvoly." Delta se poté specializovala na protiteroristický boj mimo území Spojených států a plnila operace citlivého a politického charakteru a operace k nimž se vláda Spojených států nebude hlásit.

Po vzoru SAS se Delta dělí na roty, které se skládají z čet. Čety mají po 16 mužích a mohou působit buď jako celek, ve dvou osmičlenných skupinách, čtyřech čtyřčlenných skupinách, nebo osmi dvoučlenných skupinách.

Výběr a výcvik

Delta Force je určena k protiteroristické činnosti. Na základně ve Fort Braggu v Severní Karolíně má rozsáhlý výcvikový prostor, kde je i letoun Boeing 727, používaný k nácviku osvobozování rukojmích. Nachází se tam také proslulí dům pro boj zblízka (Close Quarter- Battle House)- spíše známý pod názvem "strašidelný dům". Delta Forces udržuje v pohotovosti dvě roty po 100 mužích, mnohem více jejich příslušníků se však věnuje výcviku ostatních jednotek zvláštního určení v protiteroristické a protipovstalecké činnosti.

Zbraně a vybavení

Delta Forces má přístup ke všem zbraním, jaké potřebuje. Základní protiteroristická výzbroj zahrnují samopaly Heckler & Koch MP5, úplná škála pěchotních zbraní US Army od Colt M727 a M733 až po dnes používané M4A1 R.I.S. a M933, kterou operátoři delty používají v masovém měřítku. Jako pistole donedávna používali Colt M1911A1 a jeho klony, díky výkonnému náboji .45ACP. Dnes se zavádějí pistole Beretta M9, Hekler & Koch Mk23 Socom, Sig Sauer a Glock. Z dalších speciálních zbraní jako jsou například odstřelovací pušky Barrett M82 a McMillan ráže .50, nebo výsadková verze lehkého kulometu M249 se sklopnou pažbou. Dále se stále používají zastaralé zbraně kvůli výkonnému náboji 7,62x51 jako M60 a jeho klony, či M21 – zpřesněná M14.


Beckwith, který vymyslel heslo "Překvapení, rychlost a úspěch" pro novou jednotku schromáždil pečlivě vybrané specialisty na protiterorizmus a záchranu rukojmích.Pak teprve započal s obtížnou úlohou výběru a výcviku. Beckwithovo velení, výběr členů a průběžný výcvik byl stejný jako založil u Britských SAS. Adept musí nejprve podstoupit psychologický test,než je rozhodnuto o jeho příjmutí. Díky tomuto zabezpečení projdou jen rozvážní, zralí, vytrvalí a stálí adepti. Fyzická zdatnost je také jedna z důležitých kritérií pro přijetí. Kandidáti by měli v první části splnit: plazení 37m za 25s.,plavání v plné výzbroji. Rychlý a smrtelný střelec je hlavní požadavek. Odstřelovač musí dosáhnout 100% přesnosti na 545m a 90% přesnosti na 915m. Všichni muži musí být schopni složit zbraně na jakém koli místě a obsadit budovu s teroristy nebo přepadené letadlo. Trénink zahrnuje všechny druhy konvenčního boje s jednotlivými druhy situací: například, ovládat každou cizý zbraň, umět řídit každý dopravní prostředek, natankovat letadlo, zachránit rukojmí. V tréninku je též zahrnuta komunikace, demolice a vysoký stupeň první záchrany.
 
Velký díky a taky velká omluva patří Deltě Trutnov a obchodu Airsoftguns.cz,hlavně za jejich články o deltě a zbraních, takže díky moc..