Stránky věnované skutečným a airsoftovým Delta Force --- Pouze pro osobní potřebu admina, žádná prezentace...

Airsoft-Hra která zachvátila spoustu lidí ať mladých, tak i starších, pro někoho je to jen hra, ale pro jiné je to i životní STYL.

commando


Colt M733 je experimentální zbraní,použitou například v somálském konfliktu v 90.letech-byly vidět například i ve filmu Black hawk down. Jedná se o zkrácenou verzi M16A2- de fakto M4ka,ale nemá odmontovatelnou transportní rukojeť (tělo z M16ky) a má ještě o cca 7 cm kratší hlaveň než M4.

Jak se podařilo lidem z TM zachovat proporce originálu dokládají tabulka a přiložené fotky:


  Tokyo Marui M733 AEG Colt M733
Celková délka 774/690 mm 774/690 mm
hmotnost 2400g (bez baterie) 3020 g (s prázdným zásobníkem)
Délka hlavně 300 mm 290 mm
Kapacita zásobníku 68 ran 30 ran
ráže 6 mm BB 5.56x45 mm NATO (.223 cal)
Úsťová rychlost 90m/s (s pružinou M90) 796 m/s
Rychlost střelby 750-850 ran/min 800 ran/minVnější zpracování zbraně je dovedeno téměř k dokonalosti,oproti M4A1 dostalo tělo o něco málo tmavší barvu a předpažbí je z matného plastu,takže celek je lépe sladěný. Za povšimnutí určitě stojí rytiny na těle zbraně,které jsou částečně vidět i na fotce. Určitě potěší poměrně vysoké množství kovových dílů,kovová je vnější hlaveň,přední i zadní mířidla,očko na popruh, tlačítko vypouštění zásobníku, přepínač střelby, spoušť s lučíkem, osa teleskopické pažby (pažba má 4 polohy) a táhlo závěru ve tvaru T,které slouží k otevření výhozního okénka pro nábojnice,pod kterým se skrývá štelovací hop up kolečko. Oproti M4A1 už bylo vylepšeno,takže by mělo odpadnout samovolné otáčení,bohužel nadále je třeba jisté zručnosti,protože musíte jednou rukou táhlo závěru držet v zadní poloze, aby se vám koleško „neschovalo“. Dalším kovovým dílem je v předpažbí umístěná imitace trubice pro odvod sběrných plynů z hlavně. Předpažbí samo o sobě je poměrně malé, uzpůsobené na mini baterku 600 mAh, ale pokud oželíte onu trubici na odvod plynů,která jde normálně vysunout, tak dovnitř vepcháte i Anareusovskou 1700mAh. A to se vyplatí :).

Hlaveň je lépe zpracovaná, takže by nemělo docházet k takovému kývání hlavně, nešvaru všech Coltů, ale není problém hlaveň za pomoci objímky která drží předpažbí dotáhnout během 5 sekund. Rozborka se provádí po odstranění dvou kolíčku v těle zbraně,které nejsou jištěny proti vypadnutí ničím, jen malým vroubkem,ale drží pevně,takže žádný strach. Jinak rozborka je stejná jako třeba u M4A1, takže ji ani nebudu rozvádět, pouze odkáži například na Studentovy www.airsoft-noviny.net,kde to potřební najdou.

A nyní k samotné střelbě. Režimy střelby jsou tradičně tři: safe / semi / auto. Ve zbrani mám pružinu M100 a baterku 9,6V/1700 mAh. Vzhledem k tomu, jak má zbraň krátkou hlaveň, jsem byl zpočátku trochu skeptický, vždyť v porovnání třeba M16 má hlaveň dlouho 51cm. Tyto obavy se ale vzápětí rozplynuly, i z tohoto brčka lítají kule (použity 0.25 Excel) rovně, v rámci možností i přesně, na vzdálenost 50 metrů byl zásah do cíle 150x50 cm 80-90%. Někdo si řekne, že to je terč jak kráva, ale odpovídá zhruba lidské postavě. A co netrefí jediná kule, to vyřeší dávka. S kulemi 0,20 už to je tradičně horší,ale třeba v baráku, kde vám vítr asi moc nefoukne, jsou bohatě dostačující.

To je asi tak z mých poznatků vše, je to má první recenze,tak doufám,že jsem na nic podstatného nezapomněl, když někdo budete mít nějaký dotaz či připomínku, budu jen rád, když se mi ozvete.

Zdroj: www.tokyo-marui.co.jp a airsoftguns

 
Velký díky a taky velká omluva patří Deltě Trutnov a obchodu Airsoftguns.cz,hlavně za jejich články o deltě a zbraních, takže díky moc..