Stránky věnované skutečným a airsoftovým Delta Force --- Pouze pro osobní potřebu admina, žádná prezentace...

Airsoft-Hra která zachvátila spoustu lidí ať mladých, tak i starších, pro někoho je to jen hra, ale pro jiné je to i životní STYL.

CA M15A4 Carbine

Zbraně řady M16 jsou hrozně dlouhé a nedovedl jsem si představit, že s takovouhle zbraní bych měl hrát v budově. To bych se bál, že ji někde zlomím. Tak padl můj výběr na M4 z výsuvnou pažbou. Jednak je vhodná na CQB, ale i v lese se sní člověk neztratí. Bohužel v té obě nebyla ještě na trhu M15A4CQB od CA – na ni bych si určitě připlatil.

Když jsem si zkoušel od kámošů půjčovat jejich zbraně, tak jsem zjistil, že zbraně od CA nebo ICS mají o něco vetší dostřel než zbraně od "staré známé MARUI". M4 od ICS byla o dost dražší než od CA a navíc prodejci uvádí ze CA snese upgrade pružinou M120 bez výměny čehokoli jiného. Tak jsem se nakonec rozhodl pro M15A4 Carbine od firmy Classic Army s tím, že si do ní nechám namontovat pružinu M120 až budou zase peníze.Když jsem ji uviděl v krabici, tak byla větší než jsem ji čekal. A hlavně ta hmotnost byla ohromná, vždyť váží 2.8 kg (přesně 2.737 kg)!!! V krabici je spolu se zbraní dodávám vytěrák hlavně, něco na štelování výšky předního mířidla (nevím přesně jak se to jmenuje) a zásobník. Je to točák na 300 kulí, takže nemusíte mít moc strach, že by vám došli kule - tedy pokud nejste nějaký mega-kropič. Není to jako u Marui, kde je dodáván tlačák jen na 68 kulí a když chcete si při boji vystřelit nějakou tu delší dávku, tak byste si měli přikoupit další zásobník.

Když jsem si vzal zbraň poprvé do ruky, tak jsem byl překvapen jejím zpracováním, které je podle mého názoru výborné. Prostě se nikde nic nehýbalo a neviklalo. Předpaží vypadá o dost reálněji a bytelněji než to lesklé od Marui. Také tělo je z kovu (nebo spíše z nějaké slitiny) a vypadá krásně. Zvláště, když se tak trošku odře. To zbrani přidá také na reálnosti. Na výsuvnou opěrku bych si také nemohl ztěžovat. Když jdu do baráku, tak ji jednoduše zasunu a můžu s o dost lépe manipulovat, než se zbraní s pevnou pažbou.Míření je stejné jako u kteréhokoli jiného „Coltu“. Vždy máte na zadním mířidle na výběr ze dvou dioptrických průhledů, které lze libovolně měnit. Jeden průhled je velmi hrubý a ten druhý zase docela dost přesný. Zadní mířidlo lze štelovat doprava - doleva a nahoru - dolu. I přední mušku lze štelovat nahoru - dolu pomocí takového kolíku, který je v krabici. Jak tomu bývá i u MP5tek, tak i u těchto zbraní se hrozně špatně míří v šeru a natož ve tmě. Osobně bych doporučil si přední mířidla polepit fosforující folií nebo alespoň natřít bílou barvou.

Jelikož zbraň nemá pevnou pažbu, tak je trochu problém s uložením akumulátoru. Do zbraní od Tokyo Marui dáte jen akumulátor Sanyo 8.4V nebo 9.6V/600mA a GP 8.4V nebo 9.6V/1100mA. Po drobných úpravách, jako je vyndání té plastové destičky s pojistkou, můžete použít i akumulátor GP 9.6V/2000mA.Ale do zbraně od CA lze dát akumulátor GP 9.6V/2000mA bez jakýchkoli úprav. Nicméně do základu bych doporučil baterii spíše 8.4V, která je šetrnější k vnitřnostem zbraně. Ale není to jako u Marui, která v žádném případě v základu nesnese 9.6V, protože má o dost méně kvalitní kola než CA.

Teď už tedy konečně ke střeleckým vlastnostem. Zbraň ,,krmím“ jen značkovým střelivem od Marui. Hop-up je ve zbrani regulovatelný, takže používám kule 0.20g a 0.25g. Častěji však používám 0.20g. Hlavně kvůli tomu, že jsou o dost levnější a pro zbraň v základu naprosto dostačující. Se střelivem 0.25g je sice přesnost o něco větší, ale s 0.20g to dávka vždy jistí :-)Při optimálních podmínkách dostřelí zbraň tak 55 metrů bez toho, aby se kulička moc zvedala. Postava se dá trefit na semi asi tak na 45-50 metrů, ale to záleží dost na střelci. Dostřel, jak už jsem psal, je v porovnání s Marui Colt M4A1 Carbine o pár metrů větší, ale není se čemu divit, vždyť CA zbraně mají v základu pružinu M100 a Marui jen M90.

Jen bych sem dal takové upozornění - nekupujte do toho jiné kule než Marui! Jednou jsem si řekl, že ušetřím a koupil jsem jiné kule a ty měli znatelně menší dostřel a navíc přesnost byla také horší!!!U zbraně jsem zaregistroval jeden problém. Tím je viklající se zásobník. Řeším to tak, že zásobník obmotám izolačkou a je po problémech. Tento problém prý mají všechny typy M16tek i M4ek.

Závěrem bych chtěl poznamenat, že to jak si všichni stěžují na kvalitu zbraní CA a říkají jak jsou problémové, tak to není pravda. Mě se zatím se zbraní nic nestalo a to ji mám už přes půl roku. Kdyby se mi vyskytli nějaké problémy, tak to napíšu do komentářů, ale myslím, že nové generace zbraní od Classic Army jsou již velmi spolehlivé.

Posledni komentare
01.06.2007 21:57:41: lol okopcene z www.airsoftguns.czsmiley${1}smiley${1}smiley${1}
05.04.2007 12:37:22: kolik stoji
 
Velký díky a taky velká omluva patří Deltě Trutnov a obchodu Airsoftguns.cz,hlavně za jejich články o deltě a zbraních, takže díky moc..