Stránky věnované skutečným a airsoftovým Delta Force --- Pouze pro osobní potřebu admina, žádná prezentace...

Airsoft-Hra která zachvátila spoustu lidí ať mladých, tak i starších, pro někoho je to jen hra, ale pro jiné je to i životní STYL.

COLT M1911A1 GOVERNMENT

Colt 1911 je legenda, kterou každý hráč airsoftu musí znát. V 30tých letech to byla velice oblíbená pistole, kterou později používala US armáda a také do 90let byla velice oblíbenou pistolí u zásahových jednotek...


Spolu s Thompsonem tvořili dokonalou výzbroj mafie ve 30.letech, ve 40.letech v rukou americké armády osvobozovaly svět od nacismu a neztratili se ani v 60.letech ve Vietnamu. Díky zdokonalování zbraní a přezbrojování US armády se jejich cesty rozešli.

Při výběru záložní zbraně jsem se rozhodoval mezi manuálem a plynovkou. Jelikož se náš tým soustředí na americkou armádu, výběr zbraní se značně omezil. Velkou roli taky hráli finance, protože plynovka je jednou tak drahá, nakonec jsem se rozhodl pro manuál. Byl jim Colt M1911A1 Government od Marui. Vybral jsem si ho v první řadě pro to, že mezi manuály je jeden z nejlepších a taky pro jeho elegantnost a zpracování. Když ho budu například srovnávat s H&K Mk.23, tak jednoznačně 1911ka má navrch jak ve střeleckých vlastnostech tak i ve zpracování a úpravě povrchových ploch ale o tom až později.


Krabice

Zbraň mi došla v klasické krabici. Když jsem ji otevřel, uviděl jsem v ní zbraň. V první chvíli mě ohromilo její kvalitní zpracování jak povrchových ploch tak i reálných ovládacích prvků včetně úchopové pojistky. Hned jsem naplnil zásobník BBčky (do zásobníku se jich vejde 25) a vystřelil. Dostřel a přesnost mě dost překvapil, jelikož jsem slyšel hodně kritiky hlavně na adresu přesnosti, ale můj názor je takový, že některé kusy se prostě nepovedli a jejich majitelé to dávají najevo jak jen mohou.


Rozborka

Jak už jsem se zmínil, zpracování povrchových ploch je opravdu kvalitní a dokud se zbraně nedotknete budete věřit že je to kov. I napodobenina dřevěné rukojeti je povedená, i když dřevo je dřevo... K ovládacím prvkům nemám nejmenší výhrady. Všechny pojistky na zbrani jsou funkční, což považuji za obrovské plus. Rozborka je shodná s originálem, takže pokud se vám někdy zasekne BBčko tak zbraň během několika sekund můžete rozebrat. Jediné co bych zbrani zkritizoval jsou mířidla pokud jste ve tmavé místnosti nebo je už šero, můžu vám zaručit, že nikoho nezaměříte. Tenhle malý problém vyřeší buďto laser nebo kolimátor (ale u záložní zbraně je to zbytečné a kolimátor navíc zavazí), ale taky postačí bílá modelářská barva, kterou na mířidlech uděláte body jako to má například v úvodu zmiňovaný H&K Mk.23.


Zbraň s vyjmutým zásobníkem

Rád bych se taky zmínil o tom, co airsofťáky nejvíc zajímá - dostřel. Osobně používám 0,2g munici, jelikož dostřel se zvýší tak o 15m. Sice kulička nejdříve letí trochu vzhůru, ale to je vyváženo dostřelem, který se pohybuje okolo 60m. Ale nemyslete si že cíl zasáhnete na 60m. Stojícího člověka zasáhnete na 40-50m (záleží na povětrnostních podmínkách). Pokud ale nechci střílet na velké vzdálenosti a jde mi především o přesnost (CQB) tak používám jedině 0,25g munici.


Značení na těle

Jsem rád že jsem si ji vybral, protože je to ideální levná varianta záložní zbraně, která se v dostřelu vyrovná plynovce a navíc její přesnost a perfektní firemní nastavení hopu z ní dělá silného konkurenta dlouhým manuálům. Pokud se někdo tedy rozmýšlí mezi plynovkou a manuálem tak doufám že mu tahle recenze částečně pomůže ve výběru.

Posledni komentare
04.05.2008 00:50:03: cau mam tudle zbran dva tydny a jsem moc spokojen vibornej dostrel hezky zpracovani a hlavne jeste n...
04.05.2008 00:40:01: cau mam tudle zbran dva tydny a jsem moc spokojen vibornej dostrel hezky zpracovani a hlavne jeste n...
06.04.2008 13:45:26: Tato recenze je stažena ze stránek airsoftguns, takže děkujte maximálně jim...:-) toto jsou stránky ...
23.03.2008 20:41:09: HM DOBRA RECENZE JA SOM ZO SKOVENSKA.MNA A MOJICH KAMARATOV ZAUJALA TATO HRA A CHCEME SI ZALOZIT KLU...
 
Velký díky a taky velká omluva patří Deltě Trutnov a obchodu Airsoftguns.cz,hlavně za jejich články o deltě a zbraních, takže díky moc..