Stránky věnované skutečným a airsoftovým Delta Force --- Pouze pro osobní potřebu admina, žádná prezentace...

Airsoft-Hra která zachvátila spoustu lidí ať mladých, tak i starších, pro někoho je to jen hra, ale pro jiné je to i životní STYL.

TM Beretta M92F

Legendární Beretta M92F je jistě jednou z nejrozšířenějších a nejznámějších pistolí na světě. Používají ji jak vojenské, tak i policejní sbory včetně mnoha jiných menších bezpečnostních organizací. My se podíváme na její airsoftovou verzi...


Jak už jsem napsal, italská Beretta M92F je legendární zbraní. M9 Beretta je standardní osobní zbraní příslušníků armády USA. Nahradila .45 cal pistoli Colt M1911, která už dosluhovala a svými výkony nesplňovala požadavky armády Spojených států. M9 používá novější munici 9 mm standardu NATO a je mnohem lehčí, účinnější a přitom bezpečnější než její předchůdci. Její velký otvor pro výhoz nábojnic, ji činí prakticky "nezaseknutelnou". 15 nábojů v zásobníku, perfektní tvar a vzhled, to jsou jen některé hodnoty, které ji činí jednou z nejlepších zbraní.Přejděme teď k jejímu airsoftovému provedení. Já mám Tokyo Marui Beretta M92F Military Model. Je to moje úplně první zbraň pro airsoft. Než mi přišla, tak jsem netušil, jak bude vypadat. Mé znalosti v tomto oboru byly velmi malé. Avšak, jak jsem sundal víko od krabice, strnul jsem údivem nad jejím provedením. Po chvilce prohlížení jsem šel ven vystřílet pár kuliček na terč. Znovu mě udivila vzdálenost letu BBčka. Do té doby jsem ještě nic podobného neviděl. Tehdy byla přesnost zásahu 75% na terč vzdálený 20 m s 0,25g BB.Od té doby uběhly 2 roky. Moje Beretta střílí na vzdálenost 25 m (změřeno pásmem), terč velikosti A4 (umístěný ve výšce lidské hlavy), v bezvětří, s kuličkamy 0,25g, s úspěšností 90%. Možná to zní neuvěřitelně, ale je to tak. A střelecké vlastnosti se pořád zlepšují. Čím více střílím, tím lépe to střílí. V porovnání s ostatními manuálními pistolemi, co jsem viděl, jsou její výkony opravdu excelentní.Co se týče povrchového provedení, není zde co vytknout. Z dálky nepoznáte, že je to plast, ostatně jako u (téměř) všech Marui zbraní. Na levé boční straně závěru je vyryt nápis označení zbraně "U.S. 9mm M9 MILITARY – 97821". Kousek pod závěrem, na těle zbraně, se pak nachází sériové číslo F 97821Z. Na pažbičce se pak nacházejí z obou stran znaky amerického výrobce Beretty. Nápisy přidávají zbrani reálnost.Komora pro výhoz nábojnic je také dobře zpracovaná, avšak často se stane, že se vám tudy do zbraně nanesou různé nečistoty. Dá se to vyřešit větší opatrností, ale i přesto se tam někdy něco dostane. Zato hlaveň je vyřešena tak, aby se sem nic nedostalo. Vnitřní hlaveň průměru 6 mm končí asi o 2 cm dříve než vnější hlaveň o průměru 9 mm, a tak je vlastně chráněno těsnění před nečistotami. Takže tady taky plus. Jako pojistka slouží záchyt závěru u skutečné zbraně. Vnější úderník je funkční v tom smyslu, že ho lze natáhnout a při výstřelu vidíte, jak dopadá zpět do původní polohy.Na závěr bych Berettě M92F vytknul jen dvě věci. Zaprvé její zdánlivou křehkost oproti například GLOCKu 17 nebo CENTIMETER MASTERovi, který je víc robustní a nebojíte se, že se vám něco zlomí. A zadruhé její těžší natahování (spíš se špatně drží závěr při natahování), na které si ale časem zvyknete.

Celkově je to velice dobrá zbraň a její koupí rozhodně neprohloupíte. Jak střelba ze skutečné Beretty, tak i střelba z airsoftové Beretty M92F jsou skutečným požitkem. Je to velmi dobrá záložní zbraň a jako hlavní se taky neztratí, i když proti AEG... no nevím :) Velmi doporučuji jak začátečníkům, tak i pokročilým hráčům.

Posledni komentare
06.07.2008 12:57:23: nazdar,bereta byla moje první dražší pistole a jsem sní velice spokojen,ted jsem si koupil M82 elekt...
 
Velký díky a taky velká omluva patří Deltě Trutnov a obchodu Airsoftguns.cz,hlavně za jejich články o deltě a zbraních, takže díky moc..