Stránky věnované skutečným a airsoftovým Delta Force --- Pouze pro osobní potřebu admina, žádná prezentace...

Airsoft-Hra která zachvátila spoustu lidí ať mladých, tak i starších, pro někoho je to jen hra, ale pro jiné je to i životní STYL.

MRE

Většina z vás se s tímto zázrakem již někdy setkala, ať již přímo nebo u některých kolegů na manévrech. Rád bych vás seznámil s jeho obsahem, použitím a co byste od toho měli čekat...


Co to vlastně je?

Jedná se o americké jídelní dávky. Plný název je Meal, Ready-to-Eat tedy jídlo připravené k požití resp. k snědení. Jedno balení obsahuje potravu na jeden den. Výhodou MRE je, že si jídlo můžete ohřát, aniž byste museli rozdělávat oheň nebo to ohřívat na vařiči. Ohřívání jídla je založeno na chemické reakci v pytlíku s chemickou složí, který je součástí každého balení.

Na výběr je celkem z 24 různých menu a existují i balení pro vegetariány. A navíc každý rok vychází nové série, které se do těch dřívějších liší jen v nepatrných detailech. Takže si skutečně vybere každý. Trvanlivost těchto dávek se různí, někdo tvrdí 5 let někdo o dost víc. Pravdou je, že každá věc v balení je vakuově zabalena, a tudíž by se s tím nemělo nic stát. Všechno je zabaleno v pevném vodotěsném plastovém pytli.


Takto vypadá balení MRE v celku.

Co je obsahem?

Každé balení MREčka obsahuje hlavní jídlo, ohřívací pytlík, krekry, pomazánku, džem nebo burákové máslo, nápoj jako kávu, horkou čokoládu nebo ovocnou šťávu. Velice příjemným zpestřením jsou koláčky nebo nějaký kousek moučníku. Dále balení obsahuje lžici a malý pytlík s doplňky jako je cukr, sůl, tabasco, žvýkačky, ubrousek, sirky, čaj nebo káva, ke kávě je ještě přidávána smetana.


Takto vypadá MREčko po rozbalení.

Jak na to?

Po rozbalení pytle se před vámi objeví spousta větších či menších pytlíků. Každý pytlík obsahuje nějaké jídlo ať již koláč nebo burákové máslo. Hlavní jídlo zabalené v pytlíku je ještě uloženo v papírové krabici. Postup ohřívání jídla je následující. Z papírové krabice vyjmete pytlík s hlavním jídlem, do ohřívacího pytlíku (pytlík je opatřen podrobným návodem s obrázky, jak postupovat) nalijete vodu přesně mezi dvě rysky, které jsou výrazně znázorněny na pytlíku, do tohoto pak vložíte pytlík s hlavním jídlem. Ohřívací pytlík přeložíte a celý komplet vložíte do krabice po hlavním jídle, z tohoto důvodu je dobré otevírat tuto krabici šetrně, krabice se musí o něco opřít, aby byla našikmo. Takto se to nechá 15 minut stát a máte ohřáno. Pak stačí pytlík s jídlem vyjmout, odrhnout horní kus, vzít si lžíci a pustit se do jídla. K dochucení pokrmu slouží tabasco a sůl. Ostatní jídla se jedí tak, jak jsou, takže stačí jen rozbalit a jíst. Instantní nápoje jako kakao, čokoláda je možno pít i studené, ale lepší je si je ohřát. O čaji ani kávě nemluvim. A po jídle si můžete dát žvýkačku.


Krabice s hlavním jídlem a pytlík ohřívače. Takto vypadá celé menu.

Co já na to?

MRE je dobrá věc, sice se toho člověk zas až tak nepřejí, ale energii to doplní a tak je vlastně MRE dělané. Pořízení MREčka není žádná levná záležitost. Cena jednoho balení se pohybuje okolo 150 korun, záleží na tom, kde člověk nakupuje. Je samozřejmé, že toto jídlo není určeno na běžné stravování. Mít ho však po ruce pro případ nouze je velmi výhodné.Já jsem ho už právě v takové situaci využil a musím říct, že mi chutnalo.Každý z nás má jiné chutě, ale nabídka je tak široká, že si určitě každý vybere. Tak dobrou chuť!


Hlavní jídlo – špagety. Čokoládová buchta.


Co to asi tak může být?
Posledni komentare
18.03.2009 21:08:21: No když ty aše mají hodnotu 280, tak ještě levné smiley${1}
14.07.2008 20:10:21: nejlp posli na scaitar@seznam.cz
14.07.2008 19:54:47: tak my rekni kde to sezenes za 100 kc ja sem nasel nejlevnejsi za 150 kc hod sem nejaky odkaz
11.06.2008 07:09:01: no nevim na netu to maji normalne za 100 kč za 150 bych to nekupoval JE TO HODNE PREDRAŽENE, NEKUPOV...
 
Velký díky a taky velká omluva patří Deltě Trutnov a obchodu Airsoftguns.cz,hlavně za jejich články o deltě a zbraních, takže díky moc..