Stránky věnované skutečným a airsoftovým Delta Force --- Pouze pro osobní potřebu admina, žádná prezentace...

Airsoft-Hra která zachvátila spoustu lidí ať mladých, tak i starších, pro někoho je to jen hra, ale pro jiné je to i životní STYL.

Zbraně Delta Force

V začátcích používala Delta především standartní zbraně americké armády a to pušky M16A1, ale i méně obvyklé zbraně jako je izraelský UZI či tehdejší novinku samopal od firmy H&K MP5. Ten ostatně zřejme používá dodnes a to ve všech modifikacích. Hlavními a nejoblíbenějšími zbraněmi Delty v první polovině 90tých let byly, tak jako i u ostatních amerických speciálních jednotek, útočné karabiny M4 (Model 725/727), či zkrácené karabiny M16A2 COMMANDO (Model 733). Oba tyto modely vycházejí z útočné pušky M16A2 (Model 701). Později samozřejmě Delta přechází na modernizované karabiny M4A1 (Model 927) i ve verzi SOPMOD a také na experimentální M16A3 COMMANDO (Model 933). Konkrétně tato zbraň se dnes u operátorů SEAL a SFG začíná objevovat téměř v masovém měřítku. Všechny tyto pušky jsou doplněny o množství doplňků jako např: RIS systémy, puškohledy (Colt, ACOG-Trijicon..), kolimátory (nejčastěji Aimpoint M68 či EOTech holosight), taktické svítilny (Mag-lite, Surefire), tlumiče, držáky na náhradní zásobníky, předsunuté rukojeti, noktovizory a infračervené laserové značkovací přístroje typu AN/PEQ-2, vylepšené výsuvné pažby Crane Stock, sklopná záložní miřidla, taktické popruhy… a jednotlivci si své zbraně upravují dle svých vlastních potřeb, např: nastříkáním kamufláže. Jelikož však má Delta téměř neomezený rozpočet, má přístup prakticky ke všem dostupným zbraním. Podobnost přístupu speciálních jednotek se reflektuje také ve výběru třeba i zastaralých zbraní, avšak na velmi účinný náboj. Není žádným problémem najít fotku příslušníka SEAL se zbraní M14, či klonu kulometu M60 (E3, E4 - Mk43 Mod 0). Tyto zbraně totiž používají velmi výkonný náboj 7,62x51 jenž svojí účinností v cíli překoná standardní soudobý náboj 5,56x45. I u Delty tomu zřejmě není jinak, důkazem nám byla operace v Mogadišu, kde SFC Shughart použil pušku M21 což je vlastně zpřesněná puška M14 ze začátku 60tých let. Mezi standardní zbraně operátorů bych rád ještě zmínil kulomet M249 v provedení Mk 46 Mod 0, Mk 48 Mod 0, anebo těžkou a velmi účinnou antimateriální pušku M82 Barett. Jako záložní zbraně byly v polovině 90tých let u Delty používány: stále ještě Colt M1911 a poměrně nově zavedená Beretta M9. Později již byl výběr značně rozšířen především zbraněmi od firmy H&K a to Mk23 SOCOM a zbraněmi od firmy SiG Sauer či Glock.
Zdroj: Delta Trutnov
Posledni komentare
22.12.2006 14:47:09: Joo, hezký, moc se ti to povedlo... jen tak dáál.smiley${1}
 
Velký díky a taky velká omluva patří Deltě Trutnov a obchodu Airsoftguns.cz,hlavně za jejich články o deltě a zbraních, takže díky moc..